Powiększenie mocy i aspektów jezdnych pojazdu to częste wyczekiwania zapalonych entuzjastów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a efekty tej przeróbki będą widoczne nie jedynie na wykresie z hamowni, jakkolwiek także w trakcie jazdy autem, który da konsumentowi pionierskie możliwości.

Do jakiej mocy można zwiększyć parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są niesłychanie wielkie, nie wiąże się to jednak z rozsądkiem. Chociaż mocy przenigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec uszkodzeniu. Ażeby modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności należy spowodować obecną wydajność oraz sprawność silnika. Jeżeli istnieją jakiekolwiek usterki, wypada je wyeliminować, po czym po raz kolejny spowodować wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy profesjonalista ma obowiązek dopiero teraz przejść do rzeczy oraz precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, aby nie był on nadmiernie przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu ciągle jest zbyt mała?

Jeżeli użytkownikowi nie starczy zwiększenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne ponadprogramowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka lub filtr stożkowy. Wtenczas możliwości pracy silnika będą wyższe. Toteż fachowiec będzie mógł zwiększyć moc silnika jeszcze bardziej. Wypada jednak nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść także jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik chce o wiele zwiększyć jego moc, musi liczyć się również z dodatkowymi kosztami wynikającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy też klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Przyrost mocy pojazdu to większa dynamika oraz poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia pokaźniejsze bezpieczeństwo chociażby podczas wyprzedzania, które to należy zrealizować jak najszybciej. Pobocznym pozytywem tej modyfikacji jest też możliwość rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Kategorie: Motoryzacja