Niektóre lampy led nie tylko aktywują światło w trakcie pracy, jednakowoż też generują hałas. Hałas ma prawo być różnorodny i różni ludzie nieraz prezentują go w następujący sposób:
 
brzęczenie
gwizdanie
terkotanie
szum
 
Takie oddźwięki w wypadku niedawno zakupionej lampy led niejednokrotnie powodują zdziwienie i irytację. Zwłaszcza brzęczenie o wysokiej częstotliwości, jakie jest w szeregu przypadków postrzegane jako szum w uszach, szczególnie przez osoby młodsze może być frustrujące. Brzęczenie zazwyczaj występuje przy częstotliwości 120 Hz, tj. dwa razy większej niż częstotliwość sieci. Jednakże nawet cichy szum ma prawo być niezwykle irytujący, na przykład, gdy mowa o oświetleniu salonu lub w wypadku lampy umiejscowionej nad stołem sypialni.
 
Czy takie oddźwięki oznaczają, że lampa led jest uszkodzona?

W większości wypadków odgłosy, takie jak brzęczenie lub ewentualnie buczenie, nie oznaczają usterki. Skutek może mieć przeróżne przyczyny oraz jest wywoływany przez miarodajne warunki.
Okazuje się także, że pomimo iż hałas może wystąpić we wszystkich lampach led – to o wiele częściej zdarza się taka sprawa, jeżeli chodzi o artykuły niemarkowe. Co z pewnością wynika z oszczędności kosztów w trakcie produkcji.
Czy mogą wystąpić szkody?
Nawet jeśli szum i gwizdy wydają się z początku ekscentryczne, w większości wypadków nie mają one wpływu na działanie lamp. Świadczy to także, że nie należy oczekiwać krótszej żywotności diod led, bez względu na to, czy gra toczy się o lampy sufitowe, podłogowe, lub inne.
 
Bucząca lampa led: powody oraz działania naprawcze
Kluczową przyczynę hałasu można z reguły odszukać w sterowniku lampy. Z lampami LED wbudowana jest elektronika sterownika, na przykład w przypadku sufitowych lamp LED sterownik na ogół znajduje się w podstawie. Ta elektronika składa się z kilku elementów, a jednym z nich jest zasilacz impulsowy aktywujący napięcie robocze oraz tutaj może leżeć przyczyna. Tylko zamiana na inny model lampy tego samego producenta lub co nawet innego fabrykanta ma sens oraz przyrzeka ciszę. Należałoby także zameldować się do fabrykanta o zwrot kosztów.